Blog

Koyu Renk Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Güne zinde başlamak isteyen insanların iyi bir uyku alması şarttır. Yeterli bir uyku alan insanların enerjisi yerinde olmakta ve zihni daha verimli çalışabilmektedir. Bundan dolayı bilim adamları insanların en az 6 saat uyuması gerektiği ile ilgili vurgu yapmaktadır. Kaliteli uykunun sırrı her şeyden önce yatağın ne kadar konforlu olduğu ile ilişkilidir. Her gün düzenli saatlerde uyuyan insanların yatakları da kaliteli olduğunda herhangi bir sorun yaşamadan uykuya dalabildikleri saptanmıştır. Konforlu uyumak ve hızlı uykuya dalabilmek açısından yatak odası dekorasyonu da bir hayli önemlidir. Eğer siz de güne başlamadan iyi bir uyku çekerek dinlenmiş halde uyanmak istiyor iseniz yatak odası dekorasyonunuzu hoşlandığınız temaya ve nötr renklere göre ayarlamalısınız. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi yazımızda yer almaktadır.

Siyah Rengin Klasik Yatak Odasında Kullanılması

Siyah Rengin Klasik Yatak Odasında Kullanılması

Seçtiğiniz tema klasik yatak odası tarzı ile ilgili ise bu temada kullanmak üzere siyah ve tonlarından yardım alabilirsiniz. Hem şık hem de lüks yatak odaları için ideal bir seçim olan siyah, şatafattan uzak bir renktir. Siyahın yatak odasında kullanımı aynı zamanda cesur davranışların göstergesidir. Eğer siyahın tek başına çok sade durduğunu düşünüyor iseniz gümüş yaldızlar ya da şerit detaylardan yardım alarak odanıza parlak bir görüntü katabilirsiniz. Yatak odanızın tasarımında siyah berjer ve perdelerden de yardım alabilirsiniz.

Siyah Rengin Modern Yatak Odalarına Uyarlanması

Modern yatak odası tasarımının en fazla tercih edilen iki rengi siyah ve beyazdır. Söz konusu koyu renkli yatak odası tasarımı olduğu için siyah üzerinden devam edeceğiz. Siyahın sakinleştirici etkisi sabahları erken kalkmayı kolaylaştırmaktadır. Buna ek olarak karanlık atmosfer kişilerin daha kısa sürede uykuya dalmalarına yardımcı olacaktır. Uykuya dalma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayan insanlar bile sırf siyahın asil ve gizemli tarzından etkilendikleri için yatak odalarında siyaha yer vermektedirler. Yatak odasında siyah rengi zamansızdır ve bu renk çağdaş tasarımlar ile bir araya getirildiğinde trendlerde yer almaktadır. Eğer siyah rengi tasarımızda kullanmak istiyor iseniz sehpalarınızda, kapılarınızda ya da perdelerinizde bu renkten yararlanabilirsiniz.

Yatak Odası Duvarlarında Koyu Renklerden Yararlanmak

Yatak odasında koyu renkler kullanarak farklı bir atmosfer yaratmak ister iseniz tek bir duvarınızı sevdiğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Çoğu insanın cesaret edemediği bu dekorasyon, yatak odalarında özgün bir hava yaratmaktadır. Ayrıca odanın sahip olduğundan daha derin durabilmesi için odanın tek bir duvarının lacivert ve tonlarına boyandığı görülmektedir. Tek duvarı kaplayan rengi yatak başınızda ya da örtülerinizde de kullanabilirsiniz.

Siyah Bir Jakuzi ile Yatak Odası Dekorasyonu

Koyu renk dekorasyon söz konusu olduğunda akla ilk gelen renkler hiç şüphesiz siyah ve laciverttir. Siyahın yatak odasında farklı eşyalar üzerinde kullanıldığı görülmektedir. Koyu renk duvar ve mobilyalar kullanarak yatak odanızı baştan yaratabileceğiniz gibi odadaki renkler ya da eşyaları bozmadan koyu renk yeni bir ürün de satın alabilirsiniz. Bu satın alacağınız ürün siyah bir jakuzi olabilmektedir. Hem sıra dışı bir görünüme sahip olan hem de rahatlık konusunda sizlere iyi gelecek bu ürün sayesinde yatak odası dekorasyonu konusunda devrim yaratabilirsiniz.

Tüm Mobilyalarda Kahverengi Kullanmak

Tüm Mobilyalarda Kahverengi Kullanmak

Koyu renk odaların tasarlanmasında en sık karşılaşılan sorun hem koyu hem de açık renkleri aynı odada kullanmaya çalışmaktır. Kimsede olmayan bir dekorasyon yaratmak ister iseniz tek bir rengi kullanarak odanızı baştan yaratabilirsiniz. Yatak odanızda kullanmak üzere satın alacağınız her ürününüzü kahverengi ve tonlarından seçerek asil bir aura oluşturabilirsiniz. Böylece hem siz tasarım yaparken yorulmamış olursunuz hem de oda tasarımı gözünüzü yormaz.

Koyu Renk Yatak Seçimi

Özellikle yatak odası büyük olanların tercih edebileceği koyu renk yataklar ortama güzel bir hava katabilmektedir. Zıt renklerden yararlanmayı seviyor iseniz seçtiğiniz koyu renk yatak ile açık renk aksesuarları kombin yapabilir ve odanızın daha aydınlık görünmesine neden olabilirsiniz. Koyu renk yatak üzerinde yine koyu renk yatak örtüsü kullanarak odanızdaki asaleti koruyabilirsiniz.

Koyu Yeşil Perde Seçimi

Yatak odası için koyu renklerden vazgeçemeyenlerden iseniz koyu yeşil renginden de destek alabilirsiniz. Yataklarınızda ya da halılarınızda bu rengi kullanabileceğiniz gibi perdelerinizde de koyu yeşilden yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir