Blog

Yatak Odası Takımı Nasıl Seçilmelidir?

Yatak Odası Takımı Nasıl Seçilmelidir?

Yatak odası takımı seçimi yapılırken spor detayların mı yoksa modern detayların mı ön plana taşınmak istendiği hakkında karar verilmelidir. Bu ilk karar aşamasının ardından ise geniş bir yelpazeden inceleme yapmaya ve dekorasyon stiline uygun yatak odası takımını bulmaya özen gösterilmelidir.

Eğer klasik ayrıntılara vurgu yapılacak ise kapitone detaylı yatak başlığını ve ahşap ayaklı tasarımı yansıtan, yerden yüksek yatakların bulunduğu takımları tercih etmek doğru olacaktır. Bu takımlarda yer alan dolaplar aynalı ve sürgülü model olarak seçilebilirken, komidinlerde ise şık ve minimal kulpların olmasına dikkat edilmelidir.

Hazırlanmaya Önem Verenler İçin Yatak Odası Takımı Seçimi

Her gün yeni bir güne hazırlanırken, giyinmeye önem veriyorsanız ve geniş bir kıyafet seçeneğine sahipseniz 4 kapılı gardırop içeren bir yatak odası takımını tercih etmeniz gerekir. Çünkü bu takım size kıyafetlerini için ideal konumlandırma alanını sunarken aynı zamanda modern detaylarını dekorasyona yansıtır.

Hazırlanırken ve giyinirken konforlu bir alandan yararlanabilmek ve odada ek boy aynası kullanımı yapmadan hazırlanmak için ise aynalı ve sürgülü kapaklı dolap modelini içeren bir takımı tercih edebilirsiniz. Özellikle modern dekorasyona çarpıcı bir stil kazandırmak için siyah camlı ve sürgülü, 4 kapaklı dolapları içeren yatak odası takımları seçilmelidir.

Bu takımların baza yatak tiplerinin sağladığı konfor ve yeni nesil kumaş kaplama baza tasarımlarının yansıttığı modern görünüm oldukça zarif bir havayı açığa çıkarır. Hem konfor hem de zarafeti birleştiren yatak odası modelleri ile modern dekorasyon yatak odalarında sergilenir.

Romantik Ayrıntıları Öne Alan Yatak Odası Takımı Seçimi

Romantik detayları öne almak için zamansız klasik parçalardan oluşan bir yatak odası takımını veya rustik yanları olan bir yatak odası takımını tercih etmek gerekir. Bu kapsamda içinde kapitone yatak başı, klasik ahşap ayaklı yatak, gold kulplu komidin ve ayna kapılı ahşap dolap yer alan takımlar kullanılmalıdır. Bu takımların en önemli elemanı ise tabi ki de romantik stili öne alacak olan makyaj masalarıdır.

Ahşap yatak odası takımları romantik ve klasik dekorasyonu bir yatak odasına uygulamak için en ideal seçeneklerdir. Seçim yapılırken takımda yer alan dolabın, siyah renk içermeyen, klasik bir ayna kapak ile tasarlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü klasik aynalar, klasik komidin ve yatak ile tam uyumu yakalayacak, oda içinde daha geniş bir görünümü de destekleyecektir.

Modern Stilden Vazgeçmeyenler İçin Yatak Odası Takım Seçimi

Modern stilin tazeleyici ve trend görünümünden vazgeçemeyenler iki farklı yatak odası modelinden destek alabilirler. Birincisi mutlaka antrasit renk detaylı kumaş kaplama baza yatak ve ahşap dolap ile oluşturulan takımlar. İkinci seçenek ise beyaz ahşaptan tasarlanan aynalı ve sürgülü dolap ile bej renkli yatak başlığını içeren takım seçenekleridir.

Her iki model sayesinde de modern dekorasyonun sadeliğinden gelen güçlü hava yatak odasına taşınır. Bu takımların içerdiği komidinlerde metal kulplar veya sade çekmece bölümleri, kullanılabilir. Her ikisi de görüntüde bütünlüğü ortaya koyar. Yatak başlığında ise kumaş kaplama ve puf tasarım kullanımı modern stile konforlu bir görünümü kazandırırken, akşamları arkanızı yaslayarak kitap okuyabileceğiniz bir ortamı yaratır.

Modern stilde yatak odası takımının genelinde tercih edilebilecek renk tonları ise açık ahşap rengi, eskitme gri, çarpıcı beyaz ve kremdir. Bu renk tonları özellikle modern avizeler, ahşap parke zemin ve trende gri renkli yatak odası halıları ile mükemmel uyumu yakalarlar. Dolap modellerinde siyah camlı sürgülü kapaklara sahip seçeneklerin tercih edilmesi halinde ise yatak odasına modern dekorasyonun dinamik yanı yansıtılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *